2015-12-27

Tarpušventis ir marcipanai.

Šiandien turėjo snigti. Laukiu snaigių, jaučiuosi apgauta iš ryto išvydusi tą patį pilką horizontą. Taip norisi ko nors gaivaus, kūdikiškai balto ir švaraus po šito nuodėmingo stalų nugulimo, šokoladinių kalėdų senių pusryčiams ir furšetų šiokiadieniais laiko.
Sėdžiu restorane ir trečią kartą žiovauju. Žinau, kad blogai. Vieną kartą nusižiovavus nieko baisaus - svarbiausia iš karto po to pasiaiškinti, kaip prastai miegojai, arba kad nuo žvakių liepsnos trūksta oro. Antrą kartą skambiai nusijuok, ir sakyk, ne, rimtai, ŽVAKĖS. O trečias kartas jau blogai. Jau kažkaip akivaizdu, kad išsiblaškius. Kaip ten ta Vokietija, domiuosi.
Mintyse turbūt turėčiau keikti tave, bet ar aš galėčiau -  tik pagalvoju, kad reikia įsidėmėti detales, apie kurias paklausi - vientisinius ar sudėtinius pašnekovo sakinius, rankų judesius ir pėdų padėtį, užduotus klausimus ir savo atsakymus. Paskui greičiausiai pateiksi išvadą, kad šitas irgi netinka. 
Paskandinu savo šypsnį pigiam karštam vyne ir toliau gerai leidžiu laiką. Juk vis dar Kalėdos, ir tikiu, jog galiausiai viskas bus gerai.
Tualete žvelgdama į veidrodį susitinku su viena mergina akimis - ar pastebėjot, kokia ten keista vieta? Moterys, tokios panašios, bet iškritusios iš savo skirtingų kontekstų, situacijų ir pasimatymų - vienos nekantraudamos dažosi lūpas, kitos užmušinėja laiką, yra gal ir tokių, kur dairosi kokio pločio langas pasitaikė - ar ne per aukštai, ir ar pratilptų. Mirkteliu šviesiaplaukei - aš čia tik rankų nusiplauti, makiažas kaip po švenčių, dar labai pakankamas.
Prieš lipant iš mašinos man sako, kad skaniai kvepiu. Bet aš jau viena koja lauke ir šiaip, einu skaityti knygos ir valgyti savo vokiškų marcipanų.
Knyga apie beprotystę, viltį ir optimizmą. Pora naktų - ir jau beveik perskaityta. Rekomenduosiu, bet tik kai sužinosiu atomazgą - įtariu, kad tik po jos susiformuos įspūdis - gausiu atsakymą, ar visi optimistai idiotai, ar ne, ir kaip tas atsakymas man patiks.
O rytoj jau gal tikrai - tikėkimės, ir širdingai linkiu - pasnigs...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą