2016-01-16

Lėlių teatras

Nemėgstų simuliantų. Ne dėl to, kad asmeniškai jie man trukdytų, nors tiesą pasakius dažnai taip - tokie žmonės būna trukdis, problema, inkaras, tempiantis žemyn, geresniu atveju - lengvas inkaras, kurį iškelia aplinkui esantys, ir tada tarsi nejauti, bet realiai tai jis visvien egzistuoja.
Gal net nežinau, ar nemėgstu - teisingiau būtų pasakyti, stebiuosi. Man atrodo, kad tiek pastangų, kiek jie įdeda maskuodami savo problemas ir nepasitenkinimus, užtektų tam, kad jas tiesiog išspręstum.
Pavyzdžiui - jei tau iš tiesų rūpi, kad kitas manytų, jog esi labai laimingas savo santykiuose ar santuokoje, būtent - ne nežinotų, kaip tau sekasi, o manytų, kad sekasi puikiai, ir tu į tai kiekvieną dieną įdedi jėgų ir laiko kurti iliuzijai, pagrindui tavo pasaka tikėti, pagalvok, kiek naudos galimai iš to gautum, jei nukreiptum šias pastangas į pokalbį su artimu žmogum, problemos sprendimą, arba, o gyvenime, deja, taip nutinka - savo savarankiško pokyčių kelio tiesimą. Jei pabandytum kartais garsiai ir nuoširdžiai pasakyti, kad  nu kaip man viskas šiandien prakeiktai blogai atrodo mano gyvenime, tai žiūrėk, kokį akmenį nusimestum ir gal vieną dieną kiltų ūpas ką nors keisti į gera. O jei ne, tai bent tam kartui, pamatytum - palengvėtų, nes tavo tiesa, nors ne tokia šlifuota, bet nuoširdi, greičiausiai būtų priimta su žymiai didesne empatija, o patarimas gal net iš tiesų praktiškai naudingas.
Dar tokių simuoliuotojų pasidairykite darbe - jie nepaneigiamai talentingai moka tam tikromis aplinkybėmis ir tam tikrą laiką - būna-  labai ilgą, sudaryti užimtumo ir  net kompetencijos įspūdį. Vėlgi, visa tai kainuoja ir pastangų, ir galvos skausmo - ir išvis kam visa tai daryti -  netikiu, kad labai malonu taip gyventi. Galų gale, koks turi sau atrodyti pralaimėtojas ir kokiu būdu kažkada žuvo tavo ambicijos?
Mano mylimiausi žmonės - tikri ir nuoširdūs, kartais gal net pasielgia ar pasijunta kaip tikri nevykėliai, kartais padaro nesąmonių, ne viskas jų gyvenime tobula ir gražu, bet tam ir esam kartu, kad sunkiomis dienomis vieni kitus paramstytumėm, prajuokintumėm ar apkabintumėm.
Simuliantų rasti lengva visur, bet lygiai taip pat lengvai jie iššifruojami, nes muilo burbulai - patys žinot,  kokia patvari substancija...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą